JOGÍNSKÝ ŽIVOTNÍ STYL

“ Až budete zase zcela ponořeni do deprese a negativního myšlení, udělejte následující experiment: Vysprchujte se, vydrbejte pořádně měkkým ručníkem a potom se oblékněte od hlavy k patě do bílého. Změní se vám nálada, vědomí i energie.“

Yogi Bhajan

 

Základním pravidlem správného jogínského stylu je být vědomý, pěstovat umírněnost a odevzdat se svému nejvyššímu vědomí skrze meditaci a studium. Tak bude náš životní styl výrazný, vítězný a plný života a bude založený na lásce, službě, sebeúctě a štěstí.

Kundalini jóga nám otevírá přístup k pokladnici zdrojů, které jsou ukryté v našem těle a mysli. Tělo je nástroj, pomocí něhož získáváme konkrétní zkušenosti. Věnujeme-li se mu s úctou a péčí, budeme moci lépe prožívat a směřovat svůj život.

Pravidelné cvičení Kundalini jógy nám umožní, abychom se napojili na svou schopnost dosahovat „vysokého výkonu“. Bude pro nás snadnější dobře o sebe pečovat. Budeme jíst střídmě, spát střídmě, cvičit střídmě: vytvoříme si v životě rovnováhu a dobrou pohodu.