Hynek Jai Sangat Singh Bednář

 

Jeho zájem o vnitřní svět započal v roce 1999. Při ročním pobytu v kanadských Skalistých horách, pod tíhou místní mocné a krásné přírody a pohledu na svět domorodých národů objevil vnitřní světlo a potřebu jej zažívat častěji a intenzivněji. Po návratu do Prahy se tyto touhy transformovaly v denní praxi Hatha jógy, kde čerpal základy v již zaniklém Omcentru. Druhou stranou téže mince poté bylo studium fyziky na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Toto období vyústilo v roce 2006 účastí na školení učitelů jógy 2. třídy pod vedením Jana Knaisla a získáním titulu Bc. na zmíněné fakultě.

Vše se změnilo, když jeho životní pouť překřížila Kundalini jóga podle Yogi Bhajana.  Jedno setkání jeho vnitřní jas rozzářilo tak, jako po měsících Hatha jogínské praxe. Od té doby se nevěnuje žádné jiné duchovní praxi a tato jóga se stala jeho denním chlebem. Díky vzrůstajícímu vnitřnímu vedení se mu podařilo při zaměstnání získat magisterský titul na katedře Meteorologie a ochrany prostředí na MFF UK, kde v současné době dokončuje doktorandské studium.

Poslední období zasvětil vzdělávání v oblasti Kundalini jógy, je též absolventem učitelského kurzu a je členem Akademie věku Vodnáře, která se zabývá výcvikem trenérů pro učitelské kurzy kundalini jógy. Snaží se šířít předávat učení Yogi Bhajana, a to jak lektorskou čiností, tak i jako předseda občanského sdružení 3HO Česká republika.